Családi programok

Családi programok

2008 Nyári program:

A Kincsem Lovaspark Budapesttől 60 kilométerre található. Az egész évben nyitva tartó komplexum a szolgáltatások sokszínűségével várja vendégeit.

A Lovaspark egyedülálló helyszín meetingek, tréningek, konferenciák, vevőtalálkozók, termékbemutatók, vagy vállalati, családi napok, esküvők, táborok, edzőtáborok, osztálykirándulások, csapatépítő tréningek, disznótoros, születésnapi bulik, ballagások, bálok, továbbképzések, díszvacsorák, party-k, kiállítások stb. lebonyolítására.
A parkhoz tartozó mintegy ezerhektáros területen található az Attila domb, amely gyógyító energiájáról vált híressé.
A szállodában, illetve a vendégházakban összesen 100 fő elhelyezése oldható meg két-, három-, négy-, illetve hétágyas zuhanyzós, TV-s szobákban

Attila domb
Földünk egy sajátos, több forrásból származó geomágnesességgel bír, amit egyrészt a Hold mozgása vált ki, más részben a föld mélyében egyenlőtlenül elhelyezkedő radioaktív anyagok sugárzása.
Az Attila dombon a tapasztalatok szerint sajátos jellemzőkkel rendelkező elektromágneses és radioaktív erőterek alakultak ki. Ezek az erőterek még a föld mélyebb rétegeiben, a geológiai kőzetviszonyok különös rétegződésének az eredményeként indukálnak egy alacsony frekvenciájú modulált másodsugárzást is.
A domb különleges hatására egy beteg ló gyógyulása hívta fel a figyelmet. A szegény állatról már mindenki lemondott. Kiengedték hát a bekerített területre, és várták, hogy csendben elpusztuljon. Aztán mindenki megdöbbenésére a ló néhány nap múlva tökéletes állapotban került elő. Azóta a domb gyógyító erejének híre elterjedt az egész országban és betegek sokasága keresi fel napról-napra és tölt el itt néhány órát. A világhírű csodakanca, Kincsem itt született, kifutója pedig éppen az Atilla dombon volt. Többen ezzel magyarázták egyedülálló sikersorozatát. (Kincsem életében egyetlen vereséget sem szenvedett. 54-szer indult versenyen és mind az 54-et meg is nyerte.)

Kincsem múzeum
Közvetlenül a múzeum bejáratánál egy bronzból készült Kincsem szobrot tekinthet meg a látogatót.
Az első teremben Kocsi János Úr családi gyűjteménye kerül bemutatásra. Ezek elsősorban különböző történelmi korokból származó fegyverek néhány soros ismertetőkkel a legfontosabb tudnivalókról. A terem közepén lovas szobrok ill. lovas emléktárgyak láthatóak, amelyeket a tápiószentmártoni lótenyésztők kaptak köszönetképpen az általuk tenyésztett nagyszerű lovakért.
Tovább haladva a következő teremben jobb oldalon egy helytörténeti részt találunk.
Bal oldalon a korhűen berendezett három helyiség a Tápió – menti falusiak korabeli életét mutatja be a használati tárgyain keresztül.
Jobb oldalon a Kincsem Park területén belül található „Atilla domb” régészeti leleteinek a dokumentumait láthatjuk. Legjelentősebb ezek közül a Magyar Nemzeti Múzeumban kiállított szkíta aranyszarvas lelet.
A harmadik teremben kis ízelítőt kapunk a lovassport különböző szakágaiból, és azok kialakulásának, fejlődésének történetéből. A kiállított képek segítségével megismerkedhetünk a díjlovaglással, a díjugratással, a távlovaglással, a lovastornával, és nem utolsó sorban a fogathajtással.
Az utolsó teremben a világhírű versenyló, Kincsem élete és pályafutása kerül bemutatásra. Kincsem a verhetetlen csodakanca 1874-ben látta meg a napvilágot Tápiószentmártonban gróf Blaskovich Ernő birtokán. Pályafutása során 54 versenyen indult, és meg is nyerte valamennyit. Teljesítménye, amit azóta sem ért el a világ egyetlen versenylova sem, nemcsak tulajdonosának, hanem az egész magyar állattenyésztésnek szerzett hírnevet, megbecsülést szerte a világon.
A kiállítás, előzetes bejelentkezést követően tekinthető meg!

 

forrás: http://kirandulastervezo.hu

Kapcsolódó bejegyzések